Restauracje

WIDELCEM PO MAZURACH

Nowocześnie tradycyjne smaki mazurskie

    Restauracje w Królu Sielaw – idealne połączenie smaku, precyzji i elegancji. Każdy gust kulinarny zostanie zaspokojony a podniebienie będzie wołać o więcej. Nasze restauracje są zupełnie nowym punktem na mapie kulinarnej Mazur. 

    Przystawka… to dopiero początek!

Szukamy nowego w tym co jest doskonale znane wśród mazurskich plonów. Podstawą naszej sztuki jest sięganie do prostoty oraz pełne zaangażowanie przy tworzeniu każdego dania. Bazą do stworzenia pysznych dań w naszej kuchni są świeże, sezonowe produkty, dostarczane przez naszych lokalnych producentów. Zadbamy o każdy szczegół, tak, aby wizyta u nas zapadła na długo w pamięci Gości. Nowoczesność także wkrada się w znane od lat przepisy.  Oprócz dodatków rodem z ciepłych śródziemnomorskich regionów, które coraz częściej witają w mazurskich restauracjach pojawiają się także innowacyjne pomysły. Nasze restauracje już wkrótce będą proponowały dania tworzone metodą sous-vide/na górę/, dzięki której mnogość doznań ukrytych w jednym daniu poprowadzi Gościa w niezapomnianą podróż poprzez wszystkie zmysły. 

STWÓRZ SWÓJ SMAK

Warsztaty kulinarne

    Warsztaty kulinarne na całym świecie cieszą się niezmiennym powodzeniem. Jednak by znaleźć miejsce, w którym można sięgać do dawnych mazurskich przepisów, trzeba się trochę naszukać. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom turystyki kulinarnej! Król Sielaw już wkrótce otworzy miejsce do gotowania dla naszych Gości by każdy, kto pragnie poznać to co nieznane, mógł z nami wyruszyć na wspólną podróż. Nieoczywiste połączenia, nietypowe składniki, mnogość smaków i aromatów – to wszystko i więcej znajdą Państwo na naszych warsztatach kulinarnych. Spotkania będą świetnym sposobem na wspólnie spędzony czas z dziećmi, przyjaciółmi czy znajomymi. Zapraszamy!

RECEPTURY REGIONALNE

Z przepiśnika prawdziwego Mazura

    Kuchnia mazurska opiera się przede wszystkim na prostocie, na darach lasów, pól i jezior.
Mimo, że Mazurzy byli uznawani za ludność należącą do biednego chłopstwa, to i tu można doszukać się rarytasów. Na mazurskich stołach królowała pieczona gęsina, a popularnym daniem na wigilijnym stole była kiełbasa z gęsi. Mięsa, które podaje się na szlacheckich stołach jak jagnięcina, koźlina czy dziczyzna, rzadko trafiały na stół przeciętnego chłopa, chociaż okazją do ich serwowanie były wyjątkowe święta takie jak np. Boże Narodzenie.

    Bogactwo jezior dawało z siebie to co najlepsze, więc kuchnia regionu bazowała głównie na mięsach ryb przyrządzanych na wiele sposobów. W czasie letnim smakołykiem były także raki, zarówno w zupach jaki i gotowane w śmietanie.

    Mazurska kuchnia istnieje również dzięki napływom ludności z mazowsza, różnych wyznań religijnych czy importowi towarów m.in znad Bałtyku. Nie dziwi więc mnogość wszelkich klusek, morskich ryb czy nawet flaczków. Nowoczesność także wkrada się w znane od lat przepisy. Oprócz dodatków rodem z ciepłych śródziemnomorskich regionów, które coraz częściej witają w mazurskich restauracjach pojawiają się także innowacyjne pomysły. Nasze restauracje będą proponowały dania tworzone metodą sous-vide, dzięki której mnogość doznań ukrytych w jednym daniu poprowadzi Gościa w niezapomnianą podróż poprzez wszystkie zmysły. Wracamy również do zapomnianych podpłomyków w towarzystwie nietuzinkowych dodatków.Popularnym obecnie daniem są także dzyndzałki, które na Warmii i Mazurach pojawiają się w dwóch odsłonach – te podawane z kaszą gryczaną i jajkiem, jak i te z mięsem wołowym. Nasza restauracja serwuje te pierwsze ulepszone poprzez dodanie do ciasta na pierogi mąki wieloziarnistej.

Poniżej prezentujemy przepisy na dania obecnie uznawane za potrawy
mazurskie jak również te, które już zapomniano.